09.11.2020

RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

Adana ASKF Başkanı Dr Ahmet Bozan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesajı:

 “Cumhuriyetimizin kurucu önderi, yurdumuzun kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 10 Kasım Türk Milleti için, Cumhuriyetin kurucu liderini anma günü olduğu gibi, sahip olduklarının değerini bilerek Cumhuriyet'in erdemlerine ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür.

Atatürk, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vurmuş, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış bir önderdir. Umutların tükendiği bir zamanda, yok edilmek istenen milletimizi, milli birlik ve beraberlik çatısı altında toplayarak zafere ulaştıran Atatürk, milletimizin kötüye giden yazgısını değiştirmiştir. Bizleri bu günkü aydınlık günlere taşıyan Atamızı, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde daha iyi anlıyor, onunla övünüyor ve kıvanç duyuyoruz.

Türk Milleti önderi Atatürk'ü her zaman gönlünde yaşatacaktır. Milletimiz, büyük bedeller ödenerek kurulan ve bizlere emanet edilen Cumhuriyet’e ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkarak, bunun hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz”