04.05.2020

ALİ DÜŞMEZ: LİGLER İLE İLGİLİ BİR KARAR DAHA VERİLMEDİ

TASKK Genel Başkanı ve TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, ligler ile ilgili sosyal medyada dolaşan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ligler ile ilgili şu ana kadar herhangi bir karar verilmediğini belirterek bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Değerli Arkadaşlar, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr M. Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig ekiplerinin aralarında belirledikleri kulüp başkanları ile TASKK Genel Başkanı video konferans aracılığıyla bir araya geldi. “

Görüşmede bu sürecin tüm dünyayı etkilediği gibi, sporu da etkilediğinden bahisle” Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilim Kurulu tarafından yapılacak “Pandeminin” bitmesi açıklaması sonrasında TFF tarafından tüm ligler ile ilgili yeniden çalışma yapılarak kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Şu anda liglerin durumu ile ilgili bir karar alınmamıştır. Resmi bir karar olursa sizlere bildirilecektir. Bir kısım sosyal medyada yayınlanan açıklamalar bilgi kirliliğine sebep olmakta, bu nedenle resmi açıklamalar dışında başka kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilememesini özellikle rica ederim. 

Ali DÜŞMEZ

TASKK Genel Başkanı TFF İcra Kurulu Üyesi ve Amatör Kurul Başkanı